וורדפרס

כבר יש לכם אתר וורדפרס? הוא זקוק לעריכת לשון?

איך הטקסט באתר? ברור ונהיר?

איך הפיסוק? לכל משפט ומשפט יש התחלה וסוף?

והכתיב – הוא אחיד?

מישהו נתן את דעתו על הפן הזה של האתר שלכם?

תאמרו: "כן, את צודקת, אבל נו, כל התיאום הזה בין המתחזק של האתר ועורך הלשון… זה מסובך. אין לי כוח לזה. זה מייגע. הרבה זמן וכסף".

אתם צודקים. בתהליך המייגע הזה ערכתי את האתר ShapePark.org.il: גלשתי באתר וסרקתי אותו, העברתי את התיקונים למתחזק האתר, חיכיתי שיתקן את הטקסט, ואז גלשתי באתר כדי לראות שהתיקונים נעשו כראוי. על התיקונים האלה שלחתי לו עוד תיקונים, שוב חיכיתי, שוב בדקתי אותם באתר וחוזר חלילה. אכן זה היה מתיש וגזל זמן רב.

אלא שמהעבודה המסורבלת הזאת נולד בי הרעיון: למה שלא אלמד לבנות אתרים ולתחזק אותם כדי שאוכל לערוך אותם בעצמי? כך גיליתי את העולם המופלא של וורדפרס ואלמנטור, למדתי בקורס להשתמש בהם, ולבסוף כתבתי, עיצבתי ובניתי בעצמי את האתר הזה. את עמוד הבית של האתר WEBeing.co.il כבר ערכתי היישר בוורדפרס בפגישה עם מתחזק האתר.

יש הסבורים שעריכת לשון היא עניין טרחני, קפדנות מיותרת של מתנשאים ותו לא. האומנם? כשלקוח פוטנציאלי יגלוש באתר שהטקסט בו רשלני ולא מקצועי בפרטים הקטנים, מה יהיה הרושם שלו? מבלי משים הוא יבין שייתכן שגם מי שמציע את השירות שבאתר אינו איש מקצוע שנכון לבטוח בו. וזו חשיבותם של תיקוני לשון של פיסוק וכתיב שנראים קטנים וקטנוניים. הרי אתם יודעים מי נמצא בפרטים הקטנים.

אז אם לא התפשרתם על העיצוב של האתר שלכם, למה שתתפשרו על הטקסט?

הניחו לעורכת לשון שמכירה את וורדפרס ואלמנטור לטפל בפן הזה של האתר שלכם במקצועיות, תוך התחשבות בעיצוב ובאופי של האתר, בתיאום איתכם ועם מתחזק האתר שלכם.